شهدا ویژگی های زیادی داشتند كه تونستند

 به فیض شهادت نائل بشن اگه ما هم این ویژگی ها رو در خودمون ایجاد كنیم،
شهادت انشاالله نصیبمون میشه اولین ویژگی شهدا.....

راه ورسم شهدا چند چیز بود
اولین ویژگی شهدا "معرفت نسبت به خدا" بود
شاید خیلی از شهدا بی سواد بودند ولی مثل شهید عزیز اللهی که وقتی درباره خدا صحبت می کرد آدم فکر می کرد که انگار در برابر عالمی قرارگرفته. شهید ابوترابی کسی بود که وقتی اسیر شد عراقی ها او را به شدت کتک می زدند. یک روز که از صلیب سرخ برای مصاحبه آمده بودن، رفتن پیش شهید ابوترابی و گفتن که آیا اینجا شما را کتک می زنند؟ شهید ابوترابی گفت: نه. همه تعجب کردن. فردای اون روز  سردار عراقی دلیل این حرف را از او خواست. شهید ابوترابی گفت: در قرآن است که اگه دو تا مؤمن با هم دعواشون شد ،دعواشون را به پیش یک کافر نبرن.
حالا ما روی بحث مسلمونیمون چه قدر تعصب داریم؟!
دومین ویژگی شهدا" عشق به اهل بیت(ع) "بود
 یک بار یکی از بچه های نوجوون در جبهه سوال کرد که کربلا از کدوم طرفه. یه پیر مرد که آشناتر بود جهت کربلا رو نشونش داد. این نوجوون رفت بالای یه تپه و رو به کربلا سلام داد. همین نوجوون سه روز بعد شهید شد.
آیت الله میلانی می فرماید: شیعه ای که در هر روز نیم ساعت برای امام زمان(عج) وقت نگذاره دیگه شیعه اهل بیت نیست
سومین ویژگی شهدا این بود که "خود را نمی دیدند. منیت نداشتند"
فاصله با خدا دو پله است: پله اول، پا گذاشتن روی من و پله دوم، لقاءالله. به امام صادق(ع) عرض کردند: چگونه به این درجه رسیدید؟ گفت  هر چه نفسم گفت من برعکس آن را انجام دادم
چهارمین ویژگی شهدا این بود که "در راه خود صبر و استقامت می کردند"
می گفت یه فرمانده ای رفت نیرو های جدیدشو ببینه. دید یه بچه کوچیک هم اومده جبهه ،گفت تو می تونی بجنگی؟
گفت بله .گفت اگه دو روز بدون غذا بمونی چی کار میکنی ؟ باکمال تعجب دید این پسربچه یه بوته خار رو کند و گفت اگه امام دستور بده که خار بخورید من هم می خورم ولی تسلیم نمی شم، بعد هم خار را گذاشت تو دهنش و  خوب جوید تا خون از لبش سرازیر شد.  حاج احمد کاظمی کسی بود که سه روز به تنهایی خط مقدم را نگه داشت. دشمن باورش نمی شد که یه نفر این همه کار رو کرده باشه.
هر کسی که این کارها رو بکنه اگه جنگ هم نشه و شهید نشه از خدا یک شهادت طلب کاره و زمان امام زمان(عج) در رکاب حضرت شهید میشه. برای این که این  فرهنگ را یاد بگیرید من یک الگو به شما معرفی میکنم
"حضرت قمر بنی هاشم(ع)"
زمانی که علم حضرت را به مجلس یزید بردن یزید یک دفعه نیم خیز شد و گفت: این علم از چه کسیه؟ حاضرم همه سپاهم رو بدم و علمدار این علم رو بگیرم. چرا، چون همه جای علم تبربارون شده بود به جز دستگیره علم. گفتند این علم دست ابوالفضل العباس بود. گفت معلومه خیلی وفادار بوده چون تمام این علم خونی شده.
صلی الله علیک یا قمر العشیره یا ابالفضل العباس
رفقا بیایید از همین لحظه با شهدا عهد ببندید و فرهنگ شهادت را برگزینید
براساس سخنرانی حجت الاسلام داستانپور